1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Kontaktní čočky - jsou teď rizikové?

Kontaktní čočky - jsou teď rizikové?

316543forum-prima-love-cockyshop-obrazek-16.4.2020
Kontaktní čočky - jsou teď rizikové?
Ptáte se nás, zda je nyní bezpečné nosit kontaktní čočky. Připravili jsme pro Vás několik důležitých informací.
Kontaktní čočky můžete nosit, přesto více dbejte na zvýšenou hygienu! Nedotýkejte se obličeje, zejména v rizikovém prostředí.


Mytí rukou před aplikací můsí být opravdu zcela důkladné, buďte pečliví! K mytí použijte antiseptické mýdlo. Po důkladném omytí rukou doporučujeme ruce otřít do jednorázového ručníku, k osušení nepoužívat látkové ručníky.
Dodržujte režim výměny čoček, čočky nepřenášejte! V tomto čase jsou ideální jednorázové kontaktní čočky, které se ihned po použití vyhazují. Snižuje se tak riziko přenosu patogenů.
Pokud nosíte čočky s plánovanou výměnou (měsíční, 14-denní), nepřenášejte je! Dodržujte dobu nošení!
Desinfikujte čočky peroxidovým systémem čištění - doporučujeme AO Sept nebo Refine One Step. Čištění peroxidovým systémem je výrazně důkladnější, než při použití multifunkčních roztoků. Nezapomínejte na vymytí pouzdra roztokem na čočky po každém použití čoček.
Pokud na sobě pociťujete příznaky nachlazení, nemoci, máte kašel, rýmu, zvýšenou tělesnou teplotu atd., čočky nenoste!
V současné době neexistuje žádný důkaz, který by naznačoval, že v důsledku používání kontaktních čoček hrozí zvýšené riziko infekce nebo nakažení koronaviry. Přesto buďte obezřetní!
Čočky můžete objednávat mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , nebo telefonicky ve Velkém Meziříčí 566 522 293, nebo ve Velké Bíteši 566 531 566 v době otevření.
Pro zájemce uvádíme odkaz na články českých i zahraničních kolegů: https://coopervision.cz/ocni-specialiste/coronavirus-cze