1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Sbírka pro Ukrajinu

Sbírka pro Ukrajinu

venkovni-tistene-ukrajina-1vVážení přátelé,
zapojujeme se do SBÍRKY, kterou pořádá naše kolegyně z oboru Andrea Košťálová z Katova. Sbírka je koordinovaná s konkrétní rodinou z UKRAJINY, která v ČR dlouhodobě žije, jsou to slušní a čestní lidé a vědí, kde jsou věci nejvíce potřeba.


POTŘEBUJÍ: krycí materiál, obvazy 10, 12, obinadla, dezinfekce, léky (Betadine mast i roztok ve spreji, stahovací obinadla, Ibalgin, Paralen, léky proti průjmu), suché kvasnice, hladkou mouku (někde už není ani pečivo), konzervy (masové), jídlo pro děti (taštičky, přesnídávky), plínky, oblečení pro děti (od miminek do 15) i pro dospělé - jakékoliv obnošené, které my už nepotřebujeme, ponožky pro muže v zákopech, deky, spacáky, povlečení...


Sběrné místo je u nás v OČNÍ OPTICE V BÍTEŠI V HRNČÍŘSKÉ ULICI.

Otevřeno máme:     po - pá       8 - 12    13 - 17

Věci budou tříděny dle pokynů paní Máši a odvezeny na Ukrajinu. První odvoz bude o víkendu, další potom bude v příští týdnu.


Po domluvě je možné přivézt věci rovnou do Katova.
Můžete přenést i hotovost, vše bude předáno.
Kontakt na organizátorku Andreu Košťálovou je 737388726.


Věci jsou z Bíteše převáženy do Nové Říše k paní Máši, kde se třídí. První nacpané auto odjelo ve středu večer. Část oblečení a hygienických potřeb bude věnováno maminkám s dětmi, které mezitím přijely z Ukrajiny s jedním kufrem a které jsou v okolí Staré Říše ubytovány.
Léky, jídlo a oblečení pro muže (vaťáky, bundy, atd.) je překládáno na další auto a bude spolu s věcmi z dalších sběrných míst vyrážet na Ukrajinu do Charkova a okolí.


Sledujte naše facebookové stránky, budeme Vás informovat!
A moc děkujeme za Vaše zapojení a dary!